עברית  |   English

מומלץ החודש
לרגל יום העצמאות - גבישי עצמאות


לכבוד יום העצמאות אני מבקשת להתמקד בגבישים אשר מעודדים עצמאות בצורות שונות. קיימים סוגים שונים של עצמאות אך כולם כאחד הכרחיים לצמיחה והתפתחות של הגדרת העצמי.
כפי שעצמאותה של מדינה כרוכה בחבלי לידה כואבים,כך גם עצמאותו של אדם עוברת דרך מאמץ ולעיתים רבות גם כאבי גדילה ושחרור מכבלים.. אך אין דבר ממלא יותר מתחושת עצמאות וחופש בחירה ולכן אני שמחה להמליץ על הגבישים הבאים בכדי לעודד עצמאות ואושר לכולם!  

פטרייפייד ווד(עץ מאובן) - גביש זה מתחיל דרכו כעץ ובמשך השנים מתאבן והופך לגביש,אולם תכונות העץ וחוכמתו נשארים בו. עוצמת הפטריפייד ווד מחברת את האדם למחוייבות עצמית עמוקה.כפי שרצון העץ לצמוח ולהניב פרי,כך הגביש מחבר את האדם לצמיחה ושגשוג. באמצעות מחוייבות לדרך,מעמיקים שורשי החיים ומאפשרים אמונה בדרך האישית ורצון לבטא באופן עצמאי את הפירות האישיים של האדם.  

אמזונייט - גביש זה מעודד ביטוי עצמי ומאפשר לנקוט דעה עצמאית ואישית ללא קשר לסביבה. עוצמת הגביש עוזרת לחבר לאמון עצמי ובטחון,פעמים רבות הגביש מאפשר לבטא רגשות ביתר חופשיות ובכך לחזק מערכות יחסים אוהבות וכנות.  

כלציט דבש - גביש זה מזכיר את המתיקות של החיים ושל ההתבגרות..דרכו ניתן ללמוד את היופי שבעצמאות והמתנות הגדולות שהיא מציעה, עוצמת הגביש מאפשרת התבוננות על דפוסי החשיבה המשמרים תלות וממוססת פחדים הקשורים לשחרור מסמכות.  

לרימר -  זהו גביש של הזנה,חשיבותו בעיקר בכדי להזכיר שעצמאות אינה אומרת לא להיעזר ולדעת לקבל תמיכה. עצמאות משמעותה לקחת אחריות על החיים ולהתחייב לאושר הפנימי,ובכדי לעשות זאת אנו זקוקים למערכת תמיכה אוהבת מהסובב אותנו.הלרימר מאפשר למגנט הזדמנויות לבנייה של מערכת כזאת.    

עצמאות שמחה!

הילה סגל