עברית  |   English

מומלץ החודש
שנת 2012 - שנת הדרקון


השנה החדשה באסטרולוגיה הסינית מתחילה ב-23.1 - השנה הזו מיוצגת על ידי הדרקון הפולט אש,
אך במקביל גם מיוצגת על ידי המים העוצמתיים המסוגלים ליצור שינויים גדולים. שרונה פומס מאחלת שנה טובה לכולם


שרונה פומס
פורסם: 23.01.12, 11:14

 ב-23.1 חוגגים הסינים את ראש השנה הסיני על-פי לוח הירח. ב-4.2 משתנה האנרגיה של השנה ומשפיעה על המחשבות והפעולות שלנו. בנוסף נושפע גם מאיכותו המשתנה של הבית בו אנו מתגוררים או מקום העבודה שלנו וההשפעה אף תתרחב למדינות העולם. ניתן לומר שהחיצוני והפנימי (החומר והרוח) יתלכדו בהתאמה ליצירת שינוי שישפיע על כולנו בין אם נכיר בזה או לא.
אנו נפרדים משנה של ארנבת שהביאה, בין היתר, עימותים המיוצגים באופן סימבולי במלחמה שבין אלמנט המתכת לאלמנט העץ המפריע לצמיחה. דיסהרמוניה בין האלמנטים הולידה מלחמות על צדק, מוסר והגינות, כמו גם בעיות נשימה, סכין בגב ובעיות אי-אמון שחוו מנהיגים בעולם. במקרה פרטי אפשר להזכיר, למשל, את מה שחוותה דמי מור במערכת היחסים עם אשטון קוצ'ר.
התמונות מהפנינג ראש השנה הסיני -שנת הדרקון

סוף העולם מתקרב?

התיאוריות מדברות על כך ששנת 2012 היא השנה של סוף העולם, אך לא רק שלא ייחרב העולם בשנה זה, אלא שעל-פי הקסגרמה 24 באי צינג (ספר החוכמה הסינית) המייצגת את שנת 2012, אמורה להיווצר חזרה למקורות והתעוררות רוחנית. העולם לא יכול להסתיים, למרות שהאי צינג, כמו גם לוח המאיה, הסתיימו, אך המבין את הפילוסופיה העומדת מאחורי ספר החוכמה הסינית יודע שהאי צינג מייצג מחזוריות.

שנת 212 היא שנה של ינג מים דרקון. הסינים משלבים את חמשת האלמנטים (עץ, אש, אדמה, רוח ומים) יחד עם סמבוליקה בבואם לתת תחזיות. הדרקון אהוב על הסינים והוא מייצג את אלמנט האדמה בדומה להר ירוק עשיר בכישרונות ומעודן באופיו. הדרקון הוא אידיאליסט השואף לבנייה ורפורמה.

המים, בדומה לאוקיינוס עמוק ועוצמתי, יביאו לשינוי, התעוררות, טלטלה, צמיחה רוחנית ושינוי תודעתי עמוק שישפיע גם על ה"ישֵנים". אנשים יתעייפו ממלחמות על צדק' יסתכלו לתוך עצמם פנימה ויבקשו שינוי והתחדשות שישפיעו, בין היתר, על שינויים רבים במקומות העבודה. באנגליה, למשל, תגדל האבטלה בעיקר בחצי הראשון של השנה.

מים קשורים גם לפחד, תעוזה, הרפתקנות, חרדות וישפיעו בעיקר על מצב הרוח הכלכלי. מהמורות צפויות בארופה בחלק הראשון של השנה לצד התאוששות בחלקה השני. מול הגוש האירופי הדולר מתייצב.

אלמנט האש אינו יציב השנה וזה ישפיע על כמה תחומים, בין היתר בורסה, תחום הגז והאנרגיה, מדיה, חברות תעופה ותחום הבידור, אלה יפגשו אתגרים וחוסר יציבות בצד בעיות, בעיקר לארגוני צדקה, והיעדר תקווה לרבים. תחום הנדל"ן, אגב, חלש באופן יחסי אך לא באופן משמעותי.
בזכות אלמנט העץ המשגשג צפויה הצלחה לתעשיית התרופות, החינוך, האופנה וההוצאה לאור וכן תגבר הדאגה לסביבה. אנשים יוסיפו לנסוע השנה וענף התיירות, הספנות, השינוע והספא יוסיפו להיות פעילים אך לא רווחיים.

מים ואדמה הם גם כוחות הטבע האימתניים המיוצגים ב-2012 ומביאים סכנות טבע: הצפות, שטפונות, סכנות טביעה, רעידות אדמה והתמוטטות של גשרים ובניינים. טביעתה של הספינה בדומה ל"טיטאניק" מבשרת את הצפוי השנה. חודשים מאתגרים במיוחד הם אפריל, אוקטובר, דצמבר וינואר.

רגישות וענייני בריאות קשורים השנה בעיקר לבעיות לב, קיבה, מחלות מין, שלפוחית השתן, כליות, בעיות אוזניים וסרקולציה של דם.

מה צפוי בבית?

אזור השפע של הבית הוא הסקטור המערבי והוא מביא הצלחה לעסקים להם יש דלת כניסה במערב. אזור צפון מזרח מביא קידום בעבודה,
אירועים שמחים וזוגיות. אזור הדרום מביא למוניטין והצלחה בלימודים ורומנטיקה. הצלחה בלימודים מגיעה גם ללנים בסקטור המזרחי. אזור החולי מצוי השנה בצפון ואינו מומלץ ללינה ובעיקר למבקשות להרות. חשש לשוד ולבעיות אי-אמון ללנים בחדר צפון מערבי. ויכוחים ובעיות תקשורת נמצאים באזור הדרום-מערבי ובעיות הקשורות לבריאות, עבודה ויחסים עלולות לצוץ אם דלת הכניסה, או אם לנים, בסקטור דרום מזרח. אתגרים קיימים גם למדינות המצויות באזור הדרום-מזרחי של הכדור כמו טאייוון.

אופיים של תינוקות שייוולדו השנה הוא אופי של ממציאים, חדשנים, מנהיגים הרגישים לצרכים של אחרים, בעלי כישורים חברתיים המוכנים להניח לאגו בצד למען מטרות הכלל. הם יודעים לבנות את הבסיס לתוכניות גדולות ושואפים להביא התפתחויות חדשות בעלות השפעה. זהו, למעשה, גם אופייה של השנה.

שרונה פומס
מנחה, יועצת ומנהלת את "ביה'ס לפנג שואי"-מרכז ייעוץ והכשרת מומחים